Uoffisielle Resultater Klassevis
Kval.omgang - Bjerkesprinten 2014

Klasse 1

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 18 Anders Grøndal
Håkon Martinsen
NAF Msp Asker & Bærum
Subaru Impreza STi
Anders Grøndal
A
1
0:00.0
1:19.9
0:00.0
0:00.0
2 19 Steve Røkland
Jørgen Svindal
NMK Gardermoen
NMK Gardermoen
Ford Fiesta R5
Steve Røkland
A
1
0:00.0
1:20.2
0:00.3
0:00.3
3 20 Frank Tore Larsen
NMK Modum & Sigdal
Ford Fiesta R5
Adapta AS
A
1
0:00.0
1:20.8
0:00.9
0:00.7
4 15 Tony Caspersen
Magnus Groseth
NMK Aurskog-Høland
Subaru Impreza STi
Tony Caspersen
A
1
0:00.0
1:21.4
0:01.5
0:00.6
5 16 Stein-Erik Brynildsen
Jørgen Leivestad
NMK Gardermoen
NMK Aurskog-Høland
Mitsubishi Evo IV
Stein-Erik Brynildsen
A
1
0:00.0
1:24.3
0:04.4
0:02.9
6 5 Jan Egil Halland
NMK Nore og Uvdal
BMW M3
Jan Egil Halland
A
1
0:00.0
1:24.9
0:05.1
0:00.6
7 17 Frank Sørhaug
Ronny Lunderby
NMK Aurskog-Høland
Subaru Impreza STi
Frank Sørhaug
A
1
0:00.0
1:25.0
0:05.9
0:00.8
8 8 Kjetil Sandbæk
Knut Teigen
KNA Kongsberg
KNA Kongsberg
Volvo 242
Kjetil Sandbæk
A
1
0:00.0
1:27.8
0:07.9
0:02.8
9 2 Vegard Hegle
Kristoffer Hegle
NAF Moss
Opel Ascona
Vegard Hegle
A
1
0:00.0
1:29.4
0:09.5
0:01.6
10 9 Roger Andy Sjøgren
Niklas Stenberg
NMK Nore og Uvdal
Mercedes 2.5 16v
Roger Andy Sjøgren
A
1
0:00.0
1:34.8
0:14.9
0:05.4
11 10 Gjermund Skålerud
Tove Andresen
NMK Aurskog-Høland
KNA Varna
Volvo 240
Gjermund Skålerud
A
1
0:00.0
1:35.0
0:15.4
0:00.2
12 13 Jon Anders Sætheren
Paul Inge Sætheren
NMK Hadeland
Ford Puma S1600 KitCar
Jon Anders Sætheren
A
1
0:00.0
1:36.2
0:16.3
0:01.3
13 4 Steffan Gundersen
Trine Gundersen
NAF Msp Grenland
BMW M3
Steffan Gundersen
A
1
0:00.0
1:42.0
0:22.8
0:05.8
14 7 Kim Johansen
Stian Kristiansen
NMK Hadeland
Ford Escort RS
Kim Johansen
A
1
0:00.0
1:52.0
0:32.9
0:10.1
15 1 Kristoffer Bekkemellem
Kai Bekkemellem
NAF Msp Asker & Bærum
Ford Fiesta ST
Kristoffer Bekkemellem
A
1
0:00.0
1:52.9
0:33.0
0:00.9
16 3 Georg Gjertsen
Marie Hofsløkken
NAF Msp Asker & Bærum
NAF Msp Oslo og Omegn
Renault Clio Ragnotti
Georg Gjertsen
A
1
0:00.0
2:21.8
1:01.9
0:28.9
17 6 Øystein Hansen
Daniel Wolden
NMK Larvik
NMK Elverum
Volvo 940
Øystein Hansen
A
1
0:00.0
10:00.0
8:40.8
7:38.2
17 12 Rune Mossing
Stian Hogsrud
NAF Msp Grenland
BMW M3
Rune Mossing
A
1
0:00.0
10:00.0
8:40.8
0:00.0

Klasse 2

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 350 Olav Fredriksen
KNA Eiker
Volvo 240
Olav Fredriksen
A
2
0:00.0
1:23.6
0:00.0
0:00.0
2 314 Terje Morstad
NMK Gardermoen
BMW E46 M3
Terje Morstad
A
2
0:00.0
1:26.0
0:02.4
0:02.4
3 205 Kenneth Johansen
NMK Vikedal
Ford Puma
Kenneth Johansen
A
2
0:00.0
1:27.1
0:03.5
0:01.1
4 312 Tom Einar Aaserud
KNA Varna
Volvo S40 16V E85
Tom Einar Aaserud
A
2
0:00.0
1:27.3
0:03.7
0:00.2
5 705 Kjetil Grøterud
NMK Modum & Sigdal
Volvo PV
Kjetil Grøterud
A
2
0:00.0
1:27.7
0:04.1
0:00.4
6 413 Kenneth Hansen
KNA Varna
Ford Sierra Cosworth RS500 Evo
Kenneth Hansen
A
2
0:00.0
1:28.8
0:05.2
0:01.5
7 308 Håkon Ask
NMK Modum & Sigdal
Ford Focus
Håkon Ask
A
2
0:00.0
1:29.2
0:05.5
0:00.4
8 699 Morten Andris Bunæs
NMK Valdres
Opel Kadett
Morten Andris Bunæs
A
2
0:00.0
1:30.0
0:06.3
0:00.8
9 431 Kjell Arne Hansen
KNA Varna
Volvo S40 Evo
Kjell Arne Hansen
A
2
0:00.0
1:30.6
0:07.2
0:00.7
10 223 Kevin Taylor
NMK Gardermoen
Opel Astra G
Kevin Taylor
A
2
0:00.0
1:31.0
0:07.4
0:00.4
11 213 Ståle Hagadokken
NMK Valdres
Ford Escort
Ståle Hagadokken
A
2
0:00.0
10:00.0
8:36.4
8:29.1
11 234 Amund Tanggård
NMK Grenland
Opel Astra G
Amund Tanggård
A
2
0:00.0
10:00.0
8:36.4
0:00.0
11 900 Stian Hafsengen
NAF Msp Asker & Bærum
Ford RS 200
Stian Hafsengen
A
2
0:00.0
10:00.0
8:36.4
0:00.0
11 656 Kenneth Kristiansen
KNA Eiker
Ford Sierra Evo
Kenneth Kristiansen
A
2
0:00.0
10:00.0
8:36.4
0:00.0

Klasse 3

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 70 Peder Økseter
NAF Sør-Østerdal
Shortcar Honda
Peder Økseter
N
3
0:00.0
1:21.7
0:00.0
0:00.0
2 98 Espen Buskerud
NMK Gardermoen
Shortcar 1000
Espen Buskerud
N
3
0:00.0
1:23.7
0:02.0
0:02.0
3 79 Gudbrand Løken
NMK Gardermoen
Shortcar GSXR 1000
Gudbrand Løken
N
3
0:00.0
1:25.7
0:04.0
0:02.1
4 166 Johan Lindstrøm
KNA Vålerbanen
Honda Shortcar 600cc
LDL Racing Team
N
3
0:00.0
1:27.0
0:05.3
0:01.3
5 36 Ole Morten Tangen
NMK Modum & Sigdal
Shortcar
Ole Morten Tangen
N
3
0:00.0
1:29.4
0:07.7
0:02.4
6 83 Frode Ludvigsen
NMK Gardermoen
Shortcar Lumkey R1
Frode Ludvigsen
N
3
0:00.0
1:29.9
0:08.2
0:00.6
7 91 Erik Nilsen
NMK Aurskog-Høland
Shortcar Lumkey Racing
Erik Nilsen
N
3
0:00.0
1:34.3
0:12.6
0:04.4

Klasse 4

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 622 Kim Lorentzen
NAF Msp Oslo og Omegn
IC- Kart R4
Kim Lorentzen
A
4
0:00.0
1:21.2
0:00.0
0:00.0
2 614 Aleksander Wiik
NMK Gardermoen
IC-Kart R4
Aleksander Wiik
A
4
0:00.0
1:21.4
0:00.2
0:00.2
3 688 Marius Vardeberg
NAF
IC R4
Marius Vardeberg
A
4
0:00.0
1:21.4
0:00.4
0:00.4
4 666 Rolf Arne Gulliksen
NMK Follo
IC-Kart R4
Rolf Arne Gulliksen
A
4
0:00.0
1:22.4
0:01.3
0:00.9
5 627 Tom Brenna
NMK Aurskog-Høland
Norcart VR5
Tom Brenna
A
4
0:00.0
1:22.6
0:01.5
0:00.2
6 640 Jack Fjeldstad
NMK Aremark
IC- Kart R4
Jack Fjeldstad
A
4
0:00.0
1:22.8
0:01.8
0:00.2
7 247 Tomas Holmen
KNA Solør
IC Kart
Bård Holmen
A
4
0:00.0
1:22.9
0:01.9
0:00.1
8 254 Mats Nygård
KNA Solør
IC R4
Mats Nygård
A
4
0:00.0
1:25.2
0:04.2
0:02.3
9 808 Jan Hinna
NMK Gardermoen
Crosskart
Jan Hinna
A
4
0:00.0
1:30.0
0:08.9
0:04.7
10 696 Daniel Sundsten
NMK Hønefoss
IC kart R4
Daniel Sundsten
A
4
0:00.0
1:32.3
0:11.3
0:02.4
11 613 Pål Rye Smørsteen

IC- kart R4
Pål Rye Smørsteen
A
4
0:00.0
10:00.0
8:39.0
8:27.7

Norsk Motor Klubb - "NMK Rallysystem"